Odbyła się akcja ,,Sprzątania Świata''

Od godziny ósmej rano, w piątek 16 września uczniowie ,,dziewiątki’’ wraz z opiekunami, wyruszali licznie na sprzątanie terenu wokół szkoły i na wyznaczone sektory Malborka w ramach ogólnoświatowej akcji ,,Sprzątanie Świata’’. Celem akcji było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie wszelkich działań, dzięki którym zmniejsza się nasz negatywny wpływ na środowisko. Nasi uczniowie od lat chętnie włączają się w akcję ,,Sprzątanie Świata’’ oraz inne działania proekologiczne np. tworzenie plakatów zw. z dbaniem o środowisko naturalne. Oprócz plakatów, powstały - hasła, rymowanki, wierszyki odnoszące się do hasła akcji. Uczniowie plakaty wykonywali w klasach, które rozwieszono następnie na szkolnych korytarzach. Na lekcjach wychowawczych, przyrody i biologii przypominano cele akcji, zwracano uwagę na wyrzucanie śmieci w miejsca do tego wyznaczone. Powstała też proekologiczna piosenka. Akcją kieruje p. Ewa Lemańczyk.

Data dodania: 2022-09-18 12:53:52
Data edycji: 2022-09-20 19:16:20