Odbyła się V edycja WMC

W dniach 13-14 lutego br., odbyła się w czytelni biblioteki szkolnej V edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego – czyli ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych. Warto przypomnieć, że uczestnicy ,,maratonu’’ mają do przeczytania w ciągu całego roku szkolnego sześć książek z których przeprowadza się test znajomości czytanej lektury. Tym razem były to Biały teatr panny Nehemias – Zuzanny Orlińskiej dla klas VII-VIII oraz Abrakadabra… Mamy problem! – Katarzyny Majgier dla klas IV-VII. Tym razem rozwiązywanie zadań testowych układało się różnie, ale czytelnicy są dobrej myśli. Koordynatorami grup są - p.Janina Łańko i p. Adam Liszewski. Główny cel maratonu czytelniczego to rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów. Warto przypomnieć Organizatorów Maratonu: to Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Patronem honorowym Maratonu jest Prezydent Miasta Gdańska i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Data dodania: 2024-02-15 08:33:58
Data edycji: 2024-02-15 18:48:24