Odśpiewanie hymnu - 30 rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 roku

Odśpiewanie hymnu  - 30 rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 roku

Dzisiaj, we wtorek mija 30 rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r., które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Okrągły Stół i wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu. Uroczyste obchody zorganizowały szkoły malborskie, które spotkały się na Placu Kazimierza Jagiellończyka i odśpiewały Hymn Państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego’’. Wśród malborskich placówek była i reprezentacja ,,dziewiątki’’ – klasa IVa z nauczycielem muzyki p. Łukaszem Rosiak.

Data dodania: 2019-06-04 13:11:56
Data edycji: 2019-06-05 21:03:36