Oferta edukacyjna – akcja „Szkoła z TVP” i Grarantanna!

Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

Lekcje z TVP na 4 kanałach

Pierwsze programy wystartowały dziś, 30 marca o godzinie 8.00. Można je obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30. Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej.

Poniżej tabela lekcji z TVP (godziny emisji dla poszczególnych klas).

Grarantanna to nowa inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji. Dla wszystkich przygotowano Grarantannę. Ma ona na celu kreatywne zajęcie uczniów siedzących w domach. Opiera się na serii wyzwań i interesujących wydarzeń. Poniżej link:

Data dodania: 2020-03-30 20:06:12
Data edycji: 2020-03-30 20:44:24