Pasjonaci historii w Muzeum II Wojny Światowej

1 grudnia grupa 20 uczniów klas ósmych udała się do Gdańska. Aby odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej. Wszyscy chętni uczestnicy wycieczki zamierzali w ten sposób poznać to niezwykłe miejsce i zgłębić poznaną na lekcjach historii wiedzę. Już sama architektura budynku, w którym mieści się Muzeum, wywołała niemałe zdziwienie. Na miejscu czekał na nas przewodnik – pan Filip Popek. Okazało się, że główna wystawa znajduje się 14 metrów pod ziemią. W czasie trwającej 3 godziny niesamowitej opowieści o II wojnie światowej, wielokrotnie zaskakiwał nas ciekawostkami oraz zupełnie nowymi, często mało znanymi faktami. Dla wszystkich uczestników była to z pewnością niezapomniana lekcja żywej historii. Organizatorka – nauczycielka historii p. Monika Tyborska , zapewniła, że to pierwsza, z cyklu planowanych dla zainteresowanych historią uczniów, wycieczka. W perspektywie są kolejne wyjazdy, ale o tym...przy innej okazji. :)

Data dodania: 2021-12-02 09:10:01
Data edycji: 2021-12-02 09:12:42