Pasowanie pierwszoklasistów - ze szkolnego archiwum

Umknęło nam, te tak istotne wydarzenie w naszym archiwum fotograficznym. Ale mamy je w końcu. Gdyż pierwszoklasiści z naszej ,,dziewiątki ‘’są już od dawna pełnoprawnymi uczniami. W październiku ubiegłego roku, stał się ten wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed dyrektorem szkoły, panem Pawłem Guzow, nasi pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość swoim rodzicom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania błękitnym piórem na ucznia, dotykając ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak mali uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zostali powitani przez orszak królewski Kazimierza Jagiellończyka. Wszystko to odbywało się z artystycznymi akcentami muzycznymi i teatralnymi, przygotowanymi przez pana Łukasza Rosiak i panią Monikę Pozorską. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość rodzicami i opiekunami. A na udekorowanym korytarzu czekała słodka niespodzianka i smaczny tort. Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Data dodania: 2020-03-26 19:49:22
Data edycji: 2020-03-26 19:52:02