PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

W dniach 4/7 kwietnia br. w szkolnej czytelni odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych ( klasy I a i b) na czytelników biblioteki ,,dziewiątki’’. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Jeszcze przed pasowaniem pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniach bibliotecznych, podczas których zapoznali się z biblioteką szkolną, a także z regulaminem wypożyczania książek. Dowiedzieli się, również, jak należy dbać o książki. Po zapoznaniu uczniów z zasadami korzystania ze szkolnej biblioteki, przyszedł czas na uroczyste pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali opowieści i ciekawostek o książce i bajkach, które streściły uczennice Patrycja Pyrzyńska i Wiktoria Szymańska z klasy VIII b. Podczas uroczystości uczniowie poznali też, różne zagadki związane z książką, które przygotował nauczyciel bibliotekarz p. Adam Liszewski. Następnie już odbyło się samo pasowanie najstarszą książką, którego dokonała pani bibliotekarka Lidia Murawska. Na sam koniec czytelnicy otrzymałi kolorowe zakładki do książek i odświętne naklejki. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą z chęcią czytać książki.

Data dodania: 2022-04-07 20:37:05
Data edycji: 2022-04-08 21:45:16