Pieszy rajd patriotyczny klasy V b

19 września 2019 roku klasa 5 b wybrała się na wycieczkę pod opieką wychowawczyni, pani Moniki Pozorskiej i nauczyciela muzyki, pana Łukasza Rosiaka. Rajd patriotyczny pozwolił uczniom uczcić 80-tą rocznice wybuchu II wojny światowej i porozmawiać o rzeczach ważnych w naszym życiu, mianowicie o WOLNOŚCI ciężko zdobywanej, między innymi przez żołnierzy Armii Krajowej. Uczniowie odwiedzili miejsce pamięci żołnierzy AK, gdzie odśpiewali Hymn naszego kraju. Kolejnym punktem rajdu było zwiedzanie wystawy „Wrastanie. Ziemie zachodnie i północne. Początek.”, podczas której dzieci miały możliwość poznać przesunięcie się granic Polski w 1945 roku oraz zmieniającą się sytuację ludzi przesiedlanych. Był to niezwykle interesujący akcent patriotyczny. Pamiętamy!

Data dodania: 2019-09-20 09:15:34
Data edycji: 2019-09-20 09:20:48