Pokaz uzbrojenia wojskowego na holu głównym

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się prelekcja i pokazy sprzętu wojskowego zorganizowana przez Dowództwo 22 BLT w Malborku. Wszyscy chętni uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym - przede wszystkim saperskim ( odbył się pokaz broni automatycznej - karabinka Beryl, robotów gąsienicowych, umundurowania i antywybuchowych kombinezonów taktycznych, wykorzystywanych przy neutralizacji ładunków wybuchowych itp.), oraz posłuchać prelekcji o tym, jak używać sprzętu wojskowego w akcjach i misjach wojskowych.  Uczniowie mogli dowiedzieć się od żołnierzy, jak przebiega  rozpoznanie i neutralizacja przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Do każdego zadania – saperzy, muszą być doskonale przygotowani. Taki wysoki poziom osiągają oni dzięki systematycznemu szkoleniu, które odbywa się zarówno na kursach w jednostkach wojskowych, jak i w trakcie zajęć praktycznych na poligonach oraz szkoleniach realizowanych na terenie naszego kraju, a także poza jego granicami. Zobaczcie nasze zdjęcia. Koordynatorem wydarzenia był p. Łukasz Rosiak n-l muzyki i przedmiotu EDB.

Link: https://malbork.naszemiasto.pl/malbork-zolnierze-w-szkole-podstawowej-nr-9-niecodzienna/ar/c5-9122939

Data dodania: 2022-12-07 13:05:01
Data edycji: 2022-12-08 09:18:44