„Pomorskie Żagle Wiedzy” w naszej szkole projekt edukacyjny już rozwija żagle.

Projekt „Pomorskie Żagle Wiedzy” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego i w naszej szkole biorą w nim udział uczniowie klas siódmych. W piątek, 3 czerwca odbyły się dla 24 osób z klasy 7b i 7c pierwsze zajęcia żeglarskie w malborskim ośrodku OSiR. Uczniowie przez 3 godziny uzbrajali nowo zakupione przez Urząd Miasta Malborka żaglówki, czyli stawiali maszty, zakładali linki i żagle po to, by na kolejnych zajęciach wypłynąć już na wodę. „Nasze” łódki nazywają się „Danuśka” i „Jagiełło i, będziemy na nich pływać przez kolejnych kilka zajęć. W poniedziałek, 6 czerwca 40 uczniów klas 7a,7b i 7c pojechało na pierwszą z pięciu wycieczek edukacyjnych. Zwiedziliśmy pomnik historii – „Pole bitwy na Westerplatte” w Gdańsku, weszliśmy na Kamienną Górę w Gdyni i obejrzeliśmy przepiękną panoramę Gdyni – na morze i na miasto, a potem obejrzeliśmy zacumowane w Gdyni na molo południowym przy Skwerze Kościuszki dwa statki muzea - „ORP Błyskawica” i „Dar Pomorza”. Zakończyliśmy ten fantastyczny dzień w Akwarium Gdyńskim, czyli ogrodzie zoologicznym, gdzie znajdują się ryby, płazy i gady z kilku kontynentów, biorąc udział w warsztatach na temat rekinów i oglądając piękne akwaria oraz wystawy flory i fauny związanej ze środowiskiem wodnym naszego Bałtyku oraz innych mórz i oceanów. Wszystko było super, w dodatku wszystkie zajęcia oraz wycieczki w projekcie są dla uczniów bezpłatne.

Data dodania: 2022-06-07 08:44:18
Data edycji: 2022-06-07 18:09:01