Poszukiwanie wiosny … z Krasnoludkami na ,,Dzień Teatru’’

Z okazji nadejścia wiosny, dzieci z klas piątych czytały na głos swoim młodszym koleżankom i kolegom fragmenty przepięknej książki Marii Konopnickiej pt. ,,O Krasnoludkach i o sierotce Marysi’’. W utworze tym widać wielką wrażliwość na piękno przyrody. Uczniowie, przebrani w odpowiednie stroje znakomicie wcielili się w swoje role i czytając, niby rasowi lektorzy, ukazali piękno języka polskiego, zachęcając młodszych uczniów do samodzielnego czytania. Po czytelniczym spotkaniu z wiosną uczniowie z klas szóstych świętowali w szkolnej bibliotece ,,Dzień Teatru’’. Teatralne maski, rekwizyty i przebrania uczniów podkreślały charakter wybranego utworu. Tym razem zmagano się z angielskim pisarzem Williamem Szekspirem – i fragmentem sztuki pt. ,,Sen nocy letniej’’. Zabawa była naprawdę doskonała. Uczniowie, jak i słuchacze przekonali się, że bawić się można również pięknym słowem, frazą. Był tam i humor słowny, i sytuacyjny. Parafrazując ,,Pana Wołodyjowskiego’’ – książki w dłoń!

Akcję przygotowała nauczycielka j.polskiego p.Janina Łańko i szkolni bibliotekarze: Lidia Murawska i Adam Liszewski.

Data dodania: 2019-04-02 12:04:26
Data edycji: 2019-04-02 13:10:53