Przegląd pieśni patriotycznych i żołnierskich

Przepiękne pieśni i piosenki żołnierskie wybrzmiały podczas II Przeglądu Pieśni Patriotycznej w naszej szkole. W murach ,,dziewiątki’’ wybrzmiewały na dwóch godzinach lekcjach melodie popularnych pieśni, które,, dodawały nam ducha w trudnych chwilach, podsycały nasz patriotyzm i wiarę w siebie. Czasem stawały się hymnami, a czasem bywały tak niebezpieczne dla okupantów, iż ci wpisywali je na czarną listę zakazanych piosenek’’. I tak po raz kolejny z inicjatywy i pod kierunkiem prowadzącej p. Barbary Grzymały odbył się szkolny przegląd w którym uczestniczyły wszystkie klasy IV – VII. Impreza ta miała na celu utrwalenie pamięci historycznej, muzyczną zabawę i uczczenie w ten sposób niedawnego Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy przepięknie zaprezentowali pieśni i piosenki patriotyczne, wśród których prym wiodły ,,Ułani’’, ,,My pierwsza Brygada’’ oraz nieformalny hymn ,,Rota’’. Na zakończenie przeglądu każda z grup klasowych otrzymała pamiątkowe dyplomy. Warto zaznaczyć, że przegląd nie odbyłby się bez pomocy p.Łukasza Rosiak – który odpowiadał za akompaniament muzyczny, p. Andrzeja Pokorę- który przygotował nagłośnienie i p. Adama Liszewskiego odpowiedzialnego za dekoracje i projekcję filmu niepodległościowego. Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli przypomnieć tak licznie zebranym słuchaczom, ( szczególnie klasy IV-V ) również ubranym galowo z dodatkiem biało-czerwonych akcentów na naszej widowni, piękno polskiej pieśni patriotycznej.

Data dodania: 2017-11-24 10:20:29
Data edycji: 2017-11-24 10:25:06