Rekolekcje wielkopostne w 2018

W dniach 12-13 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzili księża orioniści z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Nauki rekolekcyjne dla naszych uczniów prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. Najpierw klasy 0 - IV, następnie chetni uczniowie z klas V –VII. Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby i nauki, kiedy uczymy się roztropności i stajemy się lepsi. Ksiądz rekolekcjonista w sposób atrakcyjny prowadził swoje konferencje - uczniowie w skupieniu słuchali słów z Pisma Świętego, śpiewali i kontemplowali modlitwy. Na zakończenie rekolekcji – w środę chętni uczniowie udadzą się do kościoła parafialnego pw. św. J.Chrzciciela gdzie odbędzie się spowiedź i uroczysta msza święta.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 14 kwietnia 1992r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. z 1992 r. poz. 155 ze zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 7 czerwca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. z 207 r. poz. 1147).

Data dodania: 2018-03-13 08:48:50
Data edycji: 2018-03-13 13:16:13