Ruszyła V edycja Pomorskich Meczy Matematycznych i mamy pierwsze zwycięstwo naszej szkoły

W czwartek, 28 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wygrali pierwszy mecz matematyczny w ramach kolejnej, V już edycji PMM. Mecze matematyczne to forma zawodów matematycznych, w których biorą udział 10-osobowe zespoły uczniów. Podczas rozgrywki zawodnicy wspólnie rozwiązują w ciągu godziny zestaw 10 zadań, przygotowywanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie w ciągu kolejnej godziny drużyny „wywołują” się do odpowiedzi, która polega na podaniu rozwiązania zadania i prezentacji sposobu jego rozwiązania. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie wraz z pełnym rozumowaniem matematycznym drużyna może otrzymać maksymalnie 10 punktów, ale zawodnicy mogą również zadania odbijać i przejmować swoje rozwiązania i punkty. Mecz kończy się, kiedy drużyny rozwiążą po 4 zadania. Przy czym zwycięstwo w meczu zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale również od przyjętej strategii rozgrywki. Nasza drużyna, w składzie: Roksana Binerat (kapitan zespołu), Ola Dębowska Magda Krzemianowska, Adam Linkowski, Jasiek Piekarski, Marcel Neubauer Szymon Musiał, Martyna Salamucha i Ola Sypniewska wygrała na wyjeździe ze Szkołą Podstawową nr 4 ze Starogardu Gdańskiego wynikiem 28:25. Kolejny mecz odbędzie się w naszej szkole 11 grudnia, a przeciwnikiem będą uczniowie z Gniewu.

Data dodania: 2019-12-03 07:56:55
Data edycji: 2019-12-03 08:00:00