Spotkanie uczniów klas ósmych i siódmych z podopiecznymi malborskiego Stowarzyszenia FIDES

22 października 2021 roku uczniów klas VII i VIII odwiedzili nietypowi goście - pracownicy i mieszkańcy centrum socjalnego domu "Fides"W Malborku. Przybyli oni na zaproszenie opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu "Drużyna serca", pani Moniki Pozorskiej w celu zgłębiania wiedzy uczniów na temat bezdomności i sposobów radzenia sobie z tym ważnym problemem. Najpierw uczniowie wysłuchali pracownic Stowarzyszenia na czele z panią dyrektor, Joanną Hajdukiewicz, które opowiedziały o lokalizacji i funkcjonowaniu domu dla bezdomnych. Następnie bezdomni mieszkańcy opowiedzieli swoje przejmujące historie, które niezwykle zaciekawiły młodzież. Panowie przestrzegali uczniów przed nałogami, szczególnie alkoholizmem i złym wpływem "niby" przyjaciół. Była to niesamowita lekcja życia. Po zakończonych prelekcjach rozłożonych na dwa spotkania ze względu na obostrzenia pandemiczne uczniowie podziękowali zaproszonym gościom wręczając im symboliczne upominki.

Data dodania: 2021-10-26 11:04:03
Data edycji: 2021-10-26 19:41:48