Sprzątanie świata – pod hasłem „Plastik? Rezygnuję...’’

Sprzątanie świata – pod hasłem  „Plastik? Rezygnuję...’’

W piątek (18 września) nasza społeczność szkolna włączyła się do ogólnoświatowej akcji „Sprzątania świata”. Czynny udział wzięli uczniowie klas IV –VIII naszej szkoły. Sprzątanie Świata (Clean Up the World) to nazwa międzynarodowej kampanii, odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W ramach akcji uczniowie z naszej szkoły zajęli się porządkowaniem terenów wokół budynków szkolnych, oraz wyznaczonych przez p.koordynator, Ewę Lemańczyk rewirów naszego miasta (sasiednie ulice, bulwar nadnogacki, Park Miejski). Przy wtórze na nowo zaaranżowanej piosenki ,, Miłość w Zakopanem'' ( Eco piosenka ) -  teren wokół ,,dziewiątki’’ na nowo stał się czysty i schludny. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji zostali zaopatrzeni w worki i rękawiczki. Udało się tego dnia uzbierać kilka worków z plastikiem, papierami, śmieciami oraz szkła butelkowego. Warto zaznaczyc, że na holu szkoły znajduja się prace proekologiczne uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji.

Data dodania: 2020-09-21 10:11:19
Data edycji: 2020-09-24 08:48:09