Sukces Ady Kratewicz w konkursie!

Uczennica klasy VIII B została laureatką w finale wojewódzkim konkursu historyczno-plastycznego ,,PRL w oczach uczniów’’. W pierwszym etapie konkursu trzeba było wykonać autorską planszę tematyczną w formacie A2, która miała obrazować pamiątki, zdjęcia, zapiski, wspomnienia zgromadzone przez rodzinę i znajomych ucznia, a dotyczących okresu PRL-u, w szczególności wydarzeń Grudnia 1970 i pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce 4 czerwca 1989r. Praca Ady została zakwalifikowana do finału. 5 kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku odbył się finał wojewódzki konkursu. Zadaniem uczestników było opowiedzenie o materiałach przedstawianych na swojej planszy przed komisją konkursową. Prezentacja Ady została doceniona przez jury, dzięki czemu zdobyła ona tytuł laureata. Konkurs znajduje się na liście Kuratora Oświaty w Gdańsku. Opiekunem merytorycznym w konkursie była nauczycielka historii p. Monika Tyborska.

Data dodania: 2022-05-11 09:21:04
Data edycji: 2022-05-11 09:22:08