Sukcesy w Powiatowych i Miejskich zawodach w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców

W dniu 17.05.2023 r. na stadionie malborskiego OSiRu odbyły się Powiatowe i Miejskie zawody w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 12 uczestników: Amelia Kownacka, Wiktoria Szczepańska, Nikola Dłużniewska, Sebastian Gołąbek, Wiktor Korpysa, Jarosław Wysocki, Maks Denis, Piotr Januchta, Julian Krysik, Antoni Szamotuło, Kamil Łaski, Dominik Koszołko pod opieką p. Grzegorza Esz. Nasi ,,dziewiątkowicze’’ rywalizowali w 9 konkurencjach: mi.n.w skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięcie kulą oraz w biegach na 100, 300, 600 i 1000 oraz 2000 metrów. W zmaganiach sportowych brały udział miejskie i powiatowe ,,podstawówki’’, łatwo nie było ale występ naszej reprezentacji był bardzo udany. W poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy w sumie 7 medali w tym 5 złote, i 2 brązowych.

Wyniki w kategorii dziewcząt: Wiktoria Szczepańska- I lokata w skoku w dal, Amelka Kownacka – III miejsce w biegu na 600 m.

Wyniki w kategorii chłopców : Maks Denis I lokata- pchnięcie kulą, Antoni Szamotuło I lokata – skok w dal, Piotr Januchta – I lokata skok wzwyż oraz III – lokata bieg na 100 m., Jarosław Wysocki- I miejsce, bieg na 1000 m.

W wielu konkurencjach nasi reprezentanci byli tuż za podium. Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy wytrwałości i odwagi w rywalizacji a także życzymy wielu sukcesów w przyszłości.

Data dodania: 2023-05-19 08:06:35
Data edycji: 2023-05-19 10:14:47