Światowy Dzień Walki z AIDS - konkurs

1 grudnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z AIDS. W związku z tym, aby przybliżyć uczniom klas 7 i 8 zagadnienia związane z z szerzeniem się wirusa HIV oraz profilaktyką AIDS i HIV. Każda klas a 7 i 8 wystawiła trzyosobową reprezentację, która wykonywała zadania konkursowe m. in. rozwiązywała test i odpowiadała na wylosowane pytania. Uczniów oceniała komisja w składzie: P. Bożena Wereszczyńska, p. Bożena Rażewska i p. Wiesława Czaja. Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało si,e, że I miejsce zajęła klasa 7a, II miejsce - klasa 8a, III miejsce - klasa 7b i IV miejsce - klasa 8b. Wszyscy uczniowie zebrani na szkolnym holu obejrzeli film i prezentację dotyczące HIV i AIDS. Nad całością czuwała p. Ewa Lemańczyk - przewodnicząca szkolnego zespołu promocji zdrowia, kultury fizycznej i ekologii. Zwycięska drużyna - Maria Krawczyk, Lena Kuszelewicz i Lena Mikołajczyk będą reprezentowały naszą szkołę na olimpiadzie wiedzy o HIV i AIDS organizowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Malborku. Trzymamy kciuki !

Data dodania: 2023-11-30 11:14:37
Data edycji: 2023-11-30 11:17:56