Szczegółowe procedury przeprowadzenia Egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku.

Procedura przeprowadzenia Egzaminu ósmoklasisty  w Szkole Podstawowej nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka

w Malborku w warunkach zagrożenia epidemicznego

1. W dniach egzaminu (25-27 maja 2021 r.) zbiórka uczniów ma miejsce o godzinie 8.30 przy wyznaczonych wejściach: główne, od strony boiska, przy sali gimnastycznej.
  2. Na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.
  3. Na egzamin nie może przyjść osoba, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych, z zastrzeżeniem pkt. 4
  4. Osoba, która przechorowała COVID-19 (tzn. jest ozdrowieńcem), oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 (tzn. osoba, która przyjęła wszystkie przewidziane procedurą dawki dla danej szczepionki), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.
  5. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
  6. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną małą butelkę z wodą.
  8. Na egzaminie każdy zdający korzysta zwłasnych przyborów piśmienniczych. Nie wolno pożyczać przyborów od innych zdających,
  9. Uczniowie wchodzą do szkoły trzema wejściami: głównym, od strony boiska, przy sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie oczekując na wejście do szkoły oraz przebywając na terenie szkoły muszą mieć zasłonięte usta i nos za pomocą jednorazowych lub wielorazowychmaseczek ochronnych i zachować odpowiedni odstęp, wynoszący co najmniej 1,5 m. Maseczki mogą być zdjęte dopiero po rozpoczęciu egzaminu w sali egzaminacyjnej.
  10. Po wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują dłonie.
  11. Podczas pobytu w szkole uczniowie zachowują dystans społeczny wynoszący minimum 1,5 m.
  12. Po wejściu do szkoły uczniowie udają się do wyznaczonych sal, gdzie mogą pozostawić okrycia i inne przedmioty, których nie można wnosić do sal egzaminacyjnych.
  13. Uczniowie przypisani do poszczególnych sal egzaminacyjnych:

Sala gimnastyczna

(20 uczniów)

Wejście przy sali gimnastycznej

Hol 1 piętro

(20 uczniów)

Wejście główne

Sala 19 - parter

(8 uczniów)

Wejście od strony boiska

Sala 22 - parter

(1 uczeń)

Wejście od strony boiska

A01, A02, A03, A04, A05, A06, A07, A08, A10, A11, A13, A15, A18, A19, A20, A21, A22, B01, B02, B03

B04, B06, B07, B08, B09, B10, B11, B12, B14, B16, B18, B19, B20, B21, B22, B23, B24, B25, B26, B27

A09, A14, A16, A17, B05, B13, B15, B17

A12

1. Uczniowie zdający egzamin bezpośrednio po pozostawieniu rzeczy osobistych w wyznaczonych salach:

- udają się w pobliże swoich sal egzaminacyjnych, zachowując dystans społeczny wynoszący minimum 1,5 m,

- przed wejściem do sali egzaminacyjnej ustawiają się w rzędzie, zachowując dystans społeczny wynoszący minimum 1,5 m,

- członek komisji sprawdza listę obecności i losuje w obecności zdającego numer stolika,

- ponownie dezynfekują dłonie,

- wchodzą do sali egzaminacyjnej i zajmują wyznaczone im miejsce,

- zarówno przed jak i w trakcie egzaminu mogą skorzystać z toalety najbliższej ich sali egzaminacyjnej (z zachowaniem wszystkich procedur sanitarnych i egzaminacyjnych).

1. Po rozpoczęciu pracy z zestawem egzaminacyjnym uczniowie mogą zdjąć maseczki ochronne. Jeżeli w trakcie egzaminu chcą skorzystać z toalety lub zakończyć pracę z zestawem egzaminacyjnym informują o tym fakcie członka zespołu egzaminacyjnego przez podniesienie ręki. Zanim podejdzie do nich członek zespołu egzaminacyjnego uczeń ma obowiązek założyć maseczkę ochronną, jeżeli ją uprzednio zdjął.
  2. Po zakończeniu pracy z zestawem egzaminacyjnym i uzyskaniu zgody na wyjście z sali uczniowie opuszczają salę, odbierają swoje rzeczy osobiste i wychodzą ze szkoły wyjściem najbliższym ich sali egzaminacyjnej. W trakcie opuszczania budynku oraz po jego opuszczeniu należy zachować dystans społeczny wynoszący minimum 1,5 m.

Data dodania: 2021-05-07 10:55:46
Data edycji: 2021-05-07 11:14:51