Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 01-02 kwietnia b.r w naszej szkole odbywają się w godzinach porannych Rekolekcje Wielkopostne, które przygotowali księża orioniści z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Na zaproszenie księdza proboszcza przyjechali do nas specjalni goście, księża zza wschodniej granicy z obwodu kaliningradzkiego ( Królewieckiego ) z rosyjskiego miasta Swietłyj ( Parafia: Świątynia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny ). Nauki rekolekcyjne dla naszych uczniów prowadzone są w dwóch grupach wiekowych. Najpierw klasy I - IV, następnie chętni uczniowie z klas V –VIII. Rekolekcje wielkopostne jest to szczególny czas. Księża przypominają nam o wartości modlitwy Pańskiej w naszym życiu. Każdego dnia księża i dzieci śpiewają piękne pieśni ( ,,Oto jest dzień'' ,,, Święty uśmiechnięty'' ) przy akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Łukasza Rosiak, natomiast opiekę nad uczniami sprawują szkolni nauczyciele. Podsumowaniem naszych rekolekcji będzie środa, wówczas chętni uczniowie udadzą się o godzinie 16:00 do kościoła parafialnego pw. św. J.Chrzciciela, w którym odbędzie się spowiedź i uroczysta msza święta.

Data dodania: 2019-04-01 11:24:18
Data edycji: 2019-04-02 11:15:47