Szkolni prelegenci na Sesji Krajoznawczej PTTK w Szkole Łacińskiej ,,Szlaki Niepodległości’’

W dniu 23 listopada dwoje uczniów naszej szkoły – Amelia Rutkowska i Jakub Przeperski uczestniczyło w Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej PTTK, która poświęcona była obchodom 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednakże motywem przewodnim było przypomnienie postaci zasłużonych Polaków dla Niepodległej na Pomorzu. Honorowy patronat nad Sesją objął Starosta Powiatu Malborskiego - Mirosław Czapla, Burmistrz Miasta Malborka - Marek Charzewski oraz Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku - Janusz Trupinda. Prelegenci z ,,dziewiątki’’ pod okiem nauczyciela-bibliotekarza p. Adama Liszewskiego przygotowali referat i prezentację pt.,,Związki gen. Hallera z Pomorzem Gdańskim’’. W sesji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu malborskiego. Celem głównym sesji - upowszechnianie krajoznawstwa i historii regionalnej, dlatego też po jej zakończeniu chętni mogli zwiedzić Muzeum Zamkowe w Malborku. Wszyscy uczestnicy sesji otrzymali okolicznościowe ,,przypinki’’ , a występujących z prezentacjami uhonorowano książkowymi upominkami.

Data dodania: 2018-11-26 17:42:27
Data edycji: 2018-11-26 17:48:28