Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 22.12.2022r. na holu szkoły odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs, który już na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń szkolnych, miał na celu popularyzację śpiewania przez uczniów oraz pielęgnowanie tradycji polskiego kolędowania. Pomysłodawcą szkolnego konkursu był p. Łukasz Rosiak-nauczyciel muzyki. Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas IV-VIII Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: wicedyrektor szkoły p. Bożena Wereszczyńska, p. Mirosław Cieślik , p. Grażyna Długokęcka , p.Anna Jagodzińska. Każdemu występowi i śpiewaniu kolęd towarzyszyło wiele emocji, gdyż pod sceną występy oglądali i słuchali szkolni koledzy i koleżanki oraz szacowne jury. Tego zimowego dnia nie zabrakło ciekawych i barwnych strojów, które uatrakcyjniły prezentacje klasowe. Jury miało zatem niełatwe zadanie, by spośród tylu klas i uczestników wyłonić laureatów. Poziom artystyczny występów był bardzo wysoki. Klasy zaprezentowały wybraną przez siebie kolędę, lub pastorałkę. Jury wybierało najlepsze zespoły klasowe w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII -VIII. Oceniano przy tym walory głosowe, własną interpretację wybranego utworu, muzykalność klasy oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie, po podliczeniu punktów Jury, wybrało następujących laureatów. Wśród klas IV-VI: I miejsce- klasa –V B , II miejsce- klasa IV A, III miejsce – klasa VI A. Natomiast wśród klas VI-VII. Miejsce pierwsze – klasa VIII B, drugie miejsce – klasa VII A, a trzecie miejsce klasa - VIII C.

Gratulujemy!

Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Link:

Data dodania: 2022-12-22 12:39:16