Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek klas IV-VIII

W piątek 22 grudnia br. na głównym holu szkoły odbył się ,,Konkurs Kolęd i Pastorałek’’. Udział w tym wydarzeniu wzięły wszystkie klasy 0-VIII z podziałem na szkolne roczniki. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej wśród uczniów oraz pielęgnowanie tradycji polskiego kolędowania. Uczestnicy konkursu oceniani byli przez niezależne jury w składzie: p.dyr Bożena Wereszczyńska, p. Ania Jagodzińska oraz p. Adam Liszewski. Szkolne jury oceniając występ klas brała pod uwagę m.in. dobór repertuaru, walory wokalne, muzykalność i sceniczne wrażenie artystyczne. Konkurs prowadził p. Łukasz Rosiak n-l muzyki w naszej szkole. Warto nadmienić, że każdemu występowi scenicznemu towarzyszyły emocje, bo też dla wielu najmłodszych wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed szkolną publicznością. Na szkolnej scenie tego dnia nie zabrakło ciekawych przebrań i rekwizytów, które uatrakcyjniły lasowe występy. Tak przedstawiają się wyniki konkursu : I miejsce zajęły - ex aequo klasy: 4a, 5a, 7a - [kolędy: Gore gwiazdka, Wśród Nocnej Ciszy, A kto wie czy…], II lokaty, również ex aequo, przypadły klasom: 4b,6b,8a, zaś na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele klasy: 5b,6a i 7b. Osobne wyróżnienia otrzymali przedstawiciele klasy 8 b. Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy udanego występu i zachęcamy uczniów do rozwijania swoich muzycznych pasji.

Link https://malbork.naszemiasto.pl/uczniowie-sp-9-w-malborku-spiewali-koledy-i-pastoralki/ar/c5-9564145

Data dodania: 2023-12-22 10:17:24
Data edycji: 2023-12-23 08:14:04