Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek klas IV-VIII

Dnia 21 grudnia ( piątek ) w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięły w nim udział klasy 4-8. Atmosfera na holu, była radosna ale i skłaniała do refleksji. Przepiękne śpiewy rozgrzały serduszka wszystkim słuchaczom, tak licznie zebranym pod sceną. Każda występująca na szkolnej scenie klasa zaprezentowała jedną wybraną przez siebie kolędę. Część uczestników występów była przebrana za aniołki, bałwanki, mikołaje, świętych czy pastuszków. Mogliśmy dzisiaj usłyszeć „Dzisiaj w Betlejem”, ,,Bóg się rodzi’’, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” jak również „Cicha Noc”. Kolędy śpiewane były także solo. W trakcie obrad muzycznego jury czas umilił występ instrumentalny nauczyciela muzyki p. Łukasza Rosiak. Tego dnia nie łatwo było wytypować laureatów konkursu. Ostatecznie pierwsze miejsce za czystość śpiewu, interpretację i dykcję, wyśpiewały ex-aequo: VII b, VIII b, V b oraz IV b, V a i V d. Pozostałe klasy zajęły miejsca na podium. Natomiast w kategorii solistów pierwsze miejsce wyśpiewała Nikola Szymczak. Gratulujemy!

Szkolny konkurs kolęd przygotował nauczyciel muzyki p.Łukasz Rosiak.

Data dodania: 2018-12-21 17:39:17
Data edycji: 2018-12-27 20:26:00