Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W związku ze zbliżającymi się obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Konkurs zaczął się od występu zespołu wokalnego ,,Canto’’, który to zaintonował Hymn Państwowy- Mazurek Dąbrowskiego.. Następnie na scenie prezentowały się klasy ze swoim repertuarem konkursowym.

Celem konkursu było: wsparcie wychowania patriotycznego uczniów poprzez muzyczną formę aktywności artystycznej, popularyzację piosenek o tematyce patriotycznej i umacnianie świadomości narodowej. Poziom konkursu był niezwykle wyrównany. Wszystkie klasy wykazały się bowiem ogromnym talentem i muzyczną wrażliwością. Mogliśmy wysłuchać takie pieśni jak np. ,,Ułani’’, ,,Rozkwitały pąki Białych Róż’’ ,,,Rota’’, ,, Serce w plecaku’’, ,,Szara piechota’’ i inne nasze pieśni narodowe.

Należy dodać, że niemal wszyscy uczniowie posiadali jakiś symbol w biało-czerwonych barwach np. kokardę, kotylion, czy chustę.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor p. Bożena Wereszczyńska, Anna Jagodzińska, Grażyna Leśniewska-Długokęcka wyłoniła następujące miejsca: W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zajęła klasa: 4 a, drugą lokatę zajęły ex aequo klasa: 6 b i 5 a, trzecie zaś miejsce 7a . Specjalne wyróżnienie przyznano klasie: 8 b.

Tego samego dnia odbył się przegląd ,,Pieśni Patriotycznych’’ klas 0-III, które prowadziła p. Marysia Milczarek. Młodzi wykonawcy z sercem zaśpiewali utwory narodowe, które przygotowywali pod okiem wychowawców.

Naszym młodym artystom ze wszystkich klas, serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów! Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, których fundatorem była dyrekcja SP 9. Konkurs przygotował oraz akompaniował p. Łukasz Rosiak - nauczyciel muzyki w naszej placówce. Nagłośnienie nadzorował p. Andrzej Pokora – nauczyciel informatyki.

link - https://82-200.pl/7910,Szkolny-Konkurs-i-Przeglad-Piesni-Patriotycznej-w-SP-9.html

Data dodania: 2023-11-10 10:55:14
Data edycji: 2023-11-10 17:53:52