SZKOLNY KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS

SZKOLNY KONKURS  WIEDZY  O HIV  I  AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest od 1988 r. Czerwona wstążeczka jest symbolem solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodziną i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Od wielu lat w "dziewiątce" odbywa się szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Uczestnikami są uczniowie klas VII i VIII. Tak też było w tym roku. Każda klasa VII i VIII wystawiła trzyosobową drużynę, która rozwiązywała test oraz odpowiadała na pytania dotyczące epidemiologii, dróg zakażenia, objawów czy profilaktyki AIDS. Swoim drużynom kibicowali koledzy i koleżanki. Podczas konkursu wyświetlony był film dotyczący omawianych zagadnień. Po podliczeniu punktów okazało się, że I miejsce zdobyły dwie klasy - VIII b i VIII c, II miejsce - klasa VII a, a III miejsce - klasa VII b. Gratulujemy wszystkim.

Konkurs przygotowała p. Ewa Lemańczyk.

Data dodania: 2022-11-29 10:58:11
Data edycji: 2022-11-29 11:02:58