Szlachetna Paczka - magazynowana w SP 9

W Malborku wolontariusze Szlachetnej Paczki - mają swój „ośrodek dowodzenia”, czyli magazyn - w Szkole Podstawowej nr 9. Tu zjawiają się darczyńcy i stąd paczki są przewożone do potrzebujących. W powiecie malborskim drugi rok z rzędu są dwa rejony Szlachetnej Paczki – w Nowym Stawie i Malborku, ale po raz pierwszy działają dwa magazyny (w 2020 roku był jeden wspólny). Malborski rejon obejmuje miasto oraz gminy Malbork, Miłoradz i Stare Pole. Przygotowania do Weekendu Cudów, tak jak wszędzie, miały miejsce od pięciu miesięcy.

Cała praca wolontariuszy trwa już od lipca, a ten finał to jest „wisienka na torcie” ... - mówi Kamil Wroński - wolontariusz, który kieruje Szlachetną Paczką w rejonie Malbork. Nie lubi określenia „lider”, więc nie będziemy go nadużywać, ale faktem jest, że gdyby nie podjął się tej funkcji, raczej w Malborku nie byłoby siedziby rejonu. A dokładnie jest nią, dzięki współpracy z Urzędem Miasta i dyrekcją placówki - Szkoła Podstawowa nr 9.

Więcej informacji i zdjęć  w artykule - link:

https:// malbork.naszemiasto.pl/malbork-szlachetna-paczka-z-wisienka-na-torcie-to-znaczy-ze/ar/c1-8588397

Data dodania: 2021-12-12 14:05:00
Data edycji: 2021-12-16 10:20:36