Trwa inwentaryzacja zbiorów. Biblioteka nieczynna

W dniu 26 października w naszej szkolnej bibliotece rozpoczęło się skontrum. Na czas jej trwania biblioteka będzie niedostępna dla wszystkich szkolnych czytelników ( do 31.XII). Skontrum jest to kontrola wszystkich zarejestrowanych zbiorów biblioteki, zwana również inwentaryzacją lub rewizją zbiorów. Komisyjna kontrola zbiorów w bibliotece, przebiega następująco: Jedna osoba z powołanej Komisji ( skład Komisji: p. Grzegorz Esz i p. Mirosław Cieślik, obserwator z ramienia biblioteki p. Adam Liszewski ) zdejmuje książki z regału książkę po książce, odczytuje numer inwentarzowy, nazwisko autora i tytuł książki, druga sprawdza dane z zapisami w księdze inwentarzowej i dopiero po ich potwierdzeniu wykreśla umownym znakiem dany numer na arkuszu kontroli. I tak z każdą książką …, a jest ich nie mało u nas.

Data dodania: 2020-11-04 09:25:05
Data edycji: 2020-11-17 11:10:02