Tydzień Promocji Zdrowia

"Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz".

Ten cytat z Jana Kochanowskiego można uznać za motto naszej corocznej akcji "Tygodnia promocji zdrowia", który trwał od 29 maja do 3 czerwca. W ramach tygodnia przybliżaliśmy naszym uczniom zasady zdrowego stylu życia. Każdy dzień był poświęcony innej zasadzie. Ponieważ w tym roku nasza szkoła jako kluczowe zadanie postawiła sobie dbanie o zdrowie psychiczne, właśnie od tego zagadnienia rozpoczęła się nasza akcja.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka postawiliśmy na czynny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu organizując Szkolny Dzień Sportu. Ostatniego dnia odbył się konkurs dla klas IV i V pod hasłem "Żyjmy zdrowo, kolorowo".

Podsumowaniem "Tygodnia promocji zdrowia" był nasz tradycyjny już sobotni festyn rodzinny "Kazimierki", na którym wspólnie spędzali czas nasi uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoły oraz inni mieszkańcy Malborka. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zasady zdrowego stylu życia, jeśli będziemy ich przestrzegać, dadzą nam zdrowie, siłę, radość i energię do nauki i zabawy.

Data dodania: 2023-06-04 19:16:15
Data edycji: 2023-06-04 19:27:49