TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

"Dziewiątka " jest szkołą promującą zdrowie. Codziennie staramy się przybliżać dzieciom wiedzę i umiejętności związane ze zdrowym stylem życia. Podsumowaniem całorocznej pracy jest odbywający się w dniach 04-08 czerwca "Tydzień promocji zdrowia". Od poniedziałku do czwartku odbywały się konkursy. 04.06 - "Wiem co robię, dbam o zdrowie". Klasy piąte przygotowały plakaty, aerobik przy muzyce, zdrowe, pyszne, kolorowe sałatki warzywne i owocowe oraz wykazały się wiedzą. 05.06- "Żyjmy zdrowo, kolorowo". Klasy czwarte przygotowały plakaty, gimnastykę poranną, pyszne, zdrowe, kolorowe śniadanie oraz brały udział w konkursie wiedzy. 06.06.- "Profilaktyka + higiena = zdrowie". Pod takim hasłem klasy siódme zmagały się z wiedzą na temat zdrowia i profilaktyki, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Wykonały plakaty oraz poszerzyły swoją wiedzę oglądając krótkie filmy o zdrowym stylu życia. 07.06 - "Na mnie możesz liczyć" to hasło konkursu dla szóstoklasistów, podczas którego uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. 08.06 - Dzień sportu. - Szkolne "Mistrzostwa świata w piłce nożnej " poprzedziło losowanie drużyn państw, które zagrały w naszych mistrzostwach. Drużyny przygotowały odpowiednie stroje, a kibice akcesoria potrzebne do kibicowania. Mecze odbywały się na stadionie "Pomezanii" w dwóch grupach - klasy IV-V i klasy VI-VII. Ostatecznie w grupie młodszej mistrzami zostali uczniowie klasy Vc, a w grupie starszej uczniowie klasy 7a. Po sportowych zmaganiach na upalnym stadionie wróciliśmy do szkoły na lody, potem oglądaliśmy przemarsz korowodu rozpoczynającego XVI Festiwal Kultury Dawnej.

Data dodania: 2018-06-09 14:13:29
Data edycji: 2018-06-11 09:07:09