Tydzień rowerowy za nami!

Przez cały tydzień trwało "testowanie" młodych rowerzystów. Uczniowie klas 8,7,6, 5 i 4 rozwiązywali testy z wiedzy o ruchu drogowym, która jest niezbędna do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Sprawdzian teoretyczny odbywał się w pracowni informatycznej i został przygotowany i przeprowadzony przez nauczyciela informatyki p. Andrzeja Pokorę. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną mogli przystąpić do części praktycznej. W piątek 10 czerwca na boisku szkolnym odbył się egzamin praktyczny, który polegał na ocenie - umiejętności prawidłowej techniki jazdy na rowerze, a w szczególności: sygnalizowania zmian kierunku jazdy, hamowania i zatrzymywania w miejscu,, prawidłowego wykonywania manewrów drogowych; - przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczniowie zobowiązani byli stawić się na egzamin z rowerem wzorcowo przygotowanym do jazdy tj. sprawnym technicznie i przepisowo wyposażonym, każdy uczeń posiadał kask na głowie. Nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem egzaminu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego p. Grzegorz Esz i p. Mirosław Cieślik oraz koordynator wychowania komunikacyjnego nauczycielka techniki p. Luba Basiak-Deptuła.

Data dodania: 2022-06-13 11:58:14
Data edycji: 2022-06-13 11:59:27