Tydzień zdrowia psychicznego

W dniach 04-08.04 2022 obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień zdrowia psychicznego". Celem tej akcji było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na konieczność dbania nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. W tym czasie w szkole wiele się działo. Na lekcjach omawiano zagadnienie związane ze zdrowiem psychicznym. Na lekcjach muzyki i w-f słychać było muzykę relaksacyjną, przy której wykonywano ćwiczenia mające na celu relaksację, odpoczynek. Na wielu lekcjach tworzono hasła, myśli wspierające, promujące życzliwość, nawiązujące do pozytywnych emocji. Uczniowie dyskutowali, pisali prace na temat emocji np. "Marzy mi się..." lub "Świat w różowych okularach". W bibliotece szkolnej powstał kącik "Książka na dobry humor". W świetlicy i w bibliotece czytano "Bajki pomagajki" - opowiadania niosące ze sobą wiele pozytywnych emocji. Te emocje na różnych lekcjach uczniowie przenosili na papier w formie prac plastycznych, które zdobiły szkolny korytarz.

Data dodania: 2022-04-20 19:56:02
Data edycji: 2022-04-20 20:03:22