U kuśnierza ... w Muzeum Miasta

Uczniowie klasy V d pod opieką wychowawczyni p.Magdaleny Pawłowskiej w ramach zajęć z historii uczestniczyli w poniedziałek (3.12.18) w lekcji muzealnej. Odbyła się ona w Muzeum Miasta Malborka, a jej temat brzmiał: „U kuśnierza i modystki”. Podczas lekcji prowadzonej przez muzealnika w przystępny i żartobliwy sposób porównano dawne, często zanikające zawody np. kuśnierza, garbarza, czy modystki ze współczesnymi. Zwrócono również uwagę na wpływy krajów ościennych na nazwy zawodów. Uczniowie w trakcie zajęć rozwiązywali rebusy i krzyżówki, a następnie samodzielnie wykonywali i ozdabiali kapelusze. Takie ciekawe zajęcia muzealne pobudziły uczniów do dużej aktywności. Uczestnicy wychodzili z zajęć bardzo zadowoleni.

Data dodania: 2018-12-04 13:26:05
Data edycji: 2018-12-04 15:04:45