Uczciliśmy dzisiaj ,, Żołnierzy Wyklętych’’

Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czyli polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia walczącego przeciw zniewoleniu Polski po 1945. Uczniowie klasy 6d wraz z nauczycielem p.Łukaszem Rosiak oraz wychowawca p.Elżbietą Szymankiewicz udali się 2 marca na Skwer Żołnierzy Wyklętych i pod pomnik Armii Krajowej. Celem wycieczki było uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o niepodległą, suwerenną i wolną Polskę. Nasi uczniowie oddali hołd, niezłomnym patriotom, drugiej powojennej konspiracji, pomordowanym przez komunistycznych oprawców. W postawie zadumy uczniowie odśpiewali Hymn Narodowy.

Data dodania: 2020-03-02 19:02:22
Data edycji: 2020-03-02 19:05:33