Wielki sukces naszych ,,czytelników’’ Wielkim Maratonie Czytelniczym. Mamy laureata i nie tylko!

Po raz pierwszy uczniowie – czytelnicy naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pod nazwą WMC. Wielki Maraton Czytelniczy to taki konkurs, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu książki. Uczestnicy ,,maratonu czytelniczego’’, podzieleni na cztery grupy wiekowe klas: IV-VI i VII-VIII mieli do przeczytania w ciągu tegorocznego roku szkolnego sześć książek ( była to różnorodna literatura dla młodzieży: beletrystyka, literatura faktu, czy kryminalna ) z których przeprowadzano co miesiąc test znajomości, składający się z 20 pytań. Nasi czytelnicy w przeciągu tych wszystkich miesięcy bardzo dobrze napisali testy ze znajomości podanych lektur.

I tak - Iga Kratewicz została laureatką Wielkiego Maratonu Czytelniczego, Lena Mikołajczyk i Nikola Pietranis finalistkami, a Dawid Baczek został wyróżniony w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Warto zaznaczyć, że w konkursie wzięło udział ponad 800 uczniów z Polski.

Cała czwórka wraz ze szkolnymi opiekunami p. Adamem Liszewskim i p. Janiną Łańko zostali zaproszeni na uroczystą galę wojewódzką do ECS w Gdańsku. Fundatorami nagród dla czytelników są: Miasto Gdańsk i Marszałek Województwa Pomorskiego.

Wszystkim szkolnym uczestnikom tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego gratulujemy książkowej wiedzy, długiej wytrwałości i super wyników!

Ps. Laureat „Wielkiego Maratonu Czytelniczego” otrzymuje 3 punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych. Warto więc czytać książki :)

Data dodania: 2024-06-01 19:58:30
Data edycji: 2024-06-04 12:22:03