Wiosenny ,,Mam Talent’’ na szkolnym holu

W czwartek 30 marca b.r., na szkolnym holu odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie z klas IV-VIII zaprezentowali swoje pasje artystyczne i różne uzdolnienia muzyczne. Konkurs ten miał na celu promowanie ,,dziewiątkowych’’ talentów w środowisku szkolnym. Uczestnicy konkursu mogli liczyć na ogromne wsparcie swoich kolegów i koleżanek klasowych. Na szkolnej scenie artyści, dali znakomity popis umiejętności wokalnych, gry na pianinie, ksylofonie, flecie, wiolonczeli, klarnecie czy gitarze. Ale także w tworzeniu różnych form rysunkowych. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnym holu swoje „5 minut” sławy. A publiczność zebrana pod sceną żywiołowo oklaskiwała uczestników doceniając ich talent i zaangażowanie.

Jury – p. Monika Pozorska, p.Marzena Kratewicz, p. Ewa Lemańczyk, miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie przewodnicząca jury ogłosiła lokaty uczniów. I tak I lokatę w kategorii śpiew uzyskała - Hania Zwierz, drugie miejsce przyznano - Amelii Wolak, a na najniższym stopniu szkolnego podium stanęła - Maja Lange. W kategorii gry na instrumencie – I lokatę uzyskała - Daria Balicka ( trąbka ) ex aequo - Franciszek Mattern ( ksylofon ) i Wojciech Urban ( pianino ), II miejsce zajęła Antonia Szydłowska ( klarnet ), Michał Oreshin ( gitara ) i Martyna Reksa ( flet ). Natomiast III lokatę w tej samej kategorii uzyskali razem – Aleksandra Oreshina, Julia Matuszak i Maria Muzyka. Wyróżnienie otrzymała – Aleksandra Paliga. Wypada zaznaczyć, że Grand Prix zdobyła za znakomite wykonanie utworu ,,Experience’’ na pianinie  / z zawiązanymi oczami /-  Kinga Wałachowska. Kategoria rysunek: I miejsce przyznano – ex aequo: Julia Borzechowska, Maciej Głowiński, Kasia Linkowska, II lokatę zajęli razem – Maja Kozicka, Lina Norenko, Zofia Kowalska. A III lokatę – otrzymali: Julia Pyrzyńska, Dawid Bączek, Laura Hoffmann, Zuzanna Kuch. Konkurs przygotował p. Łukasz Rosiak i p. Ewa Lemańczyk, którzy wręczyli uczestnikom dyplomy z p. dyrektor Bożeną Wereszczyńską. Nagrody w tym ciekawe gadżety i słodycze ufundowała szkolna Rada Rodziców z przewodniczącą p. Agnieszką Horczak.

link - https://www.radiomalbork.fm/artykul/10779,malbork-wiosenny-mam-talent-w-sp-9

link -

Data dodania: 2024-03-21 12:55:12