Wybory do SU. Łucja Czapp przewodniczącą!

W piątek 1 X, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 9. Wybory SU dla całej społeczności szkolnej są bardzo ważnym wydarzeniem, w którym nasi uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Kandydaci : Łucja Czapp, Julita Bosek i Oskar Pufal przygotowali wcześniej swoje pomysły i propozycje rozmieszczone na plakatach na piętrze szkoły. W dniu wyborów nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w składzie: Lena Niedźwiecka, Ida Słomska i Aleksandra Pozorska. Całość przedsięwzięcia przygotowała p.Ewa Lemańczyk i p.Adam Liszewski. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV-VIII, mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata na specjalnie przygotowanych kartkach. Po podliczeniu wszystkich głosów przez komisję wyborczą, okazało się, że przewodniczącą SU na rok szkolny 2021/2022 została Łucja Czapp. Łucja otrzymała 94 głosy, Julita Bosek zebrała -79 głosów, zaś Oskar Pufal zdobył -34 głosy. Wybrano też delegatów do Młodzieżowej Rady Miasta – reprezentantkami są: Łucja Czapp i Lena Niedźwiecka. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p.Ewa Lemańczyk. Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy bardzo owocnej pracy na rzecz ,,dziewiątki’’.

Data dodania: 2021-10-01 11:48:04
Data edycji: 2021-10-01 19:56:15