WYCIECZKA DO ZAMKU KL. 5B

WYCIECZKA  DO  ZAMKU  KL. 5B

Od 2012 roku istnieje akcja "Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich". Z roku na rok przystępuje do niej coraz więcej obiektów. Muzeum Zamkowe w Malborku dołączyło do niej w ubiegłym roku. W piątek 18 listopada uczniowie kl. 5b udali się na zwiedzanie . Chociaż nie była to ich pierwsza wycieczka do zamku, ruszyli z wielką radością. Ten potężny obiekt ma tyle do opowiedzenia, tyle tajemnic, że nie sposób je zgłębić od razu. Piątkowa wycieczka była pod hasłem "Legendy zamku malborskiego". Oglądając zamkowe pomieszczenia i słuchając opowieści o zamku i jego mieszkańcach tym razem nie zapomnieliśmy o legendach. A jest ich wiele i warto je poznać. Opiekunami uczniów były panie: Ewa Lemańczyk - pełniąca także tym razem funkcję przewodnika po zamku oraz Anna Jagodzińska. I chociaż pogoda nie rozpieszczała, bo było bardzo zimno, po trzech godzinach zwiedzania wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły na ciepły obiad.

Data dodania: 2022-11-20 14:38:31
Data edycji: 2022-11-20 14:41:43