Wycieczka edukacyjna do Torunia

W środę 3 października klasy VIc i VIb wyruszyły na wycieczkę edukacyjną. Celem było rodzinne miasto Mikołaja Kopernika - Toruń. Wyruszyliśmy rano, ponieważ program był bardzo bogaty. Zaczęliśmy od wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię miasta oraz historię toruńskich pierników. Atrakcją było samodzielne pieczenie pierników. Następnie z gorącymi i pachnącymi piernikami udaliśmy się na zajęcia do Planetarium. Obejrzeliśmy projekcję pt. "Wirująca Ziemia" oraz zwiedziliśmy i bawiliśmy się na interaktywnych wystawach Geodium i Baza Mars #17. Trzecim ważnym miejscem naszej wycieczki był Dom Kopernika. Zwiedziliśmy muzeum i obejrzeliśmy film 4D pt. "Wszechświat". Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała spacerowaliśmy po toruńskim Starym Mieście. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem astronoma, a niektórzy z nas próbowali dosiąść osiołka, stojącego na Starówce. Oczywiście nie obyło się bez "piernikowych " zakupów. W dobrych nastrojach i bogatsi o nową wiedzę wieczorem wróciliśmy do Malborka.

Data dodania: 2018-10-10 13:00:57
Data edycji: 2018-10-10 13:07:01