Wycieczka klas – IV d, III b, III a do Wieżycy i Szymbarku

W dniu 4 czerwca uczniowie klasy III b, IV d i III a wybrali sie się na wycieczkę do Szymbarku oraz Wieżycy, aby poznać ten prześliczny region Polski, jakim są Kaszuby. Jako, że dzień był piękny, tak więc zwiedzanie upłynęło w bardzo dobrej atmosferze. Pierwszą atrakcją było wejście na wieżę widokową w miejscowości Wieżyca, skąd mogliśmy podziwiać urokliwą panoramę Kaszub. Następnie pojechaliśmy autokarem do niedalekiego Szymbarku, gdzie zwiedziliśmy CEPR ( Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszub ). W tym szczególnym miejscu poznaliśmy historię, język i kulturę Kaszubów. Zobaczyliśmy Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, Bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego, Kościółek św. Rafała, największy na świecie fortepian i oczywiście dom ,,do góry nogami’’. Na koniec piekliśmy pyszne kiełbaski i zakupiliśmy mnóstwo pamiątek regionalnych z tego uroczego miejsca. Naprawdę było super. Możecie nam zazdrościć takiej wycieczki.

Data dodania: 2018-06-11 10:49:44
Data edycji: 2018-06-11 11:03:44