Wycieczka klas trzecich do Torunia

Rankiem w dniu 17 maja br. uczniowie klas trzecich A i B uczestniczyli razem z wychowawczyniami w wycieczce do nadwiślańskiego Torunia. Celem wycieczki było zwiedzanie miasta, uczestniczenie w warsztatach wypieku pierników, i wizyta w miejscowym Planetarium. Jedną z miłych atrakcji był spacer z przewodnikiem i z nim trzecioklasiści zwiedzili Rynek Staromiejski, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika i Dom Kopernika. Następnym punktem wycieczki była wizyta w „Muzeum Żywego Piernika”, gdzie piernikarze pokazali technikę wyrobu tego niezwykłego specyfiku. Dzieci w trakcie warsztatów własnoręcznie wykonały swój piernik. A w sklepie przy muzeum mogli kupić wyjątkowe pamiątkowe pierniki, wypiekane ręcznie według starych receptur toruńskich. Na końcu przyszedł czas na Planetarium, w którym został wyświetlony pokaz astronomiczny. Projekcja ta opowiadała o budowie Wszechświata i planetach. Zmęczeni ale zadowoleni późno-popołudniową porą wróciliśmy wszyscy autobusem do Malborka.

Data dodania: 2023-05-19 10:24:39
Data edycji: 2023-05-19 14:35:06