Wyjścia do malborskich miejsc kultury klasy VIII C

11 października 2011, klasa 8 C wraz ze swoją wychowawczynią, p. Elżbietą Szymankiewicz, udała się do Szpitala Jerozolimskiego na obejrzenie wystaw. Pierwsza z nich nosiła tytuł pt. ,,Drugie życie książek’’. Uczniowie podziwiali prace i postaci wykonane z kartek starych, zniszczonych książek. Natomiast druga dotyczyła artystki-malarki mieszkającej w Szwecji – Fridy Loren, nosiła tytuł ,,Akwarela’’. Po zapoznaniu się z obiema wystawami, uczniowie udali się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia warsztatowe pt. ,,Żuławy, stąd pochodzę, tu mieszkam’’. Warsztaty te pozwoliły młodzieży poszerzyć horyzonty i wiedzę o swoim regionie. Chętni uczniowie odczytali, też informacje o Małych Żuławach, korzystając z materiałów wypożyczonych z naszej szkolnej biblioteki. Końcowym punktem dnia było zwiedzenie znajdującej się niedaleko , zabytkowej Wieży Ciśnień. Pan przewodnik, zapoznał ósmoklasistów z dziejami i przeznaczeniem wieży. Z samej góry mogliśmy podziwiać piękne widoki naszego miasta i okolicy.

Data dodania: 2021-10-12 17:13:53
Data edycji: 2021-10-12 17:23:45