Z WIZYTĄ W SĄDZIE

W piątek 6 maja uczniowie klasy 4b ze swoją wychowawczynią Ewą Lemańczyk uczestniczyli w zajęciach edukacji prawnej. W budynku Sądu Rejonowego czekała na nas pani kurator, która opowiedziała nam o roli sądów i ich różnych wydziałów. Zapoznaliśmy się z codzienną pracą sędziów, prokuratorów, adwokatów i innych osób zatrudnionych w sądzie. Mieliśmy też możliwość obejrzenia sal rozpraw, mogliśmy zasiąść w fotelach pracowników sądu, oskarżonych, świadków i innych uczestników rozpraw. Byliśmy w pomieszczeniach przeznaczonych do przeprowadzenia przesłuchania małoletniego świadka, w piwnicach, w których znajduje się archiwum z ogromną ilością akt sądowych. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w pomieszczeniach dla osób aresztowanych. Każdy z uczniów mógł poczuć się jak pracownik wymiaru sprawiedliwości przywdziewając sędziowską lub prokuratorską togę, ale też jak aresztant, za którym zamykają się kraty aresztu. Na pewno była to bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.

Data dodania: 2022-05-09 09:22:11
Data edycji: 2022-05-09 09:23:56