Zajęcia ceramiczne w Szkole Łacińskiej, klasy 2 B

Zajęcia ceramiczne dla uczniów klasy II B, (wych.p. Magda Pawłowska), odbyły się w dn. 7 X br. w malborskiej Szkole Łacińskiej. Podczas zajęć ceramicznych nie był istotny efekt , lecz sam proces pracy z gliną, a przede wszystkim zabawa oraz kreatywność uczniów. Pani prowadząca zajęcia omawiała uczniom techniki modelowania i prezentowała też różnorodne materiały i narzędzia służące do zdobienia małych dziełek. Ugniatanie, wałkowanie czy ozdabianie gliny było też doskonałym wsparciem rozwoju motoryki dziecięcych dłoni i przygotowaniem m.in. do nauki pisania w szkolnych zeszytach. Zajęcia były udane i ciekawe, a drugoklasiści wychodzili z nich z zadowoleniem.

Data dodania: 2021-10-08 17:29:29
Data edycji: 2021-10-08 17:30:27