Zajęcia edukacyjne w lesie -Zaporowo

W poniedziałek 19 września klasy 4b i 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami Bożeną Rażewską i Ewą Lemańczyk oraz nauczycielem wspomagającym Anną Jagodzińską ruszyły na zajęcia edukacyjne do lasu. W nadleśnictwie Zaporowo czekała na nas leśna przygoda i spotkanie z leśniczym. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o życiu lasu, uczyły się rozpoznawać gatunki drzew. Okazało się, że nie tylko dzieci, ale również drzewa maja swoją szkółkę, w której byliśmy. Wędrując brzegiem jeziora Pierzchalskiego widzieliśmy czaplę białą i czaplę szarą oraz mnóstwo muszli małży. Na koniec wędrówki czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Nasz wyjazd na zajęcia zbiegł się z obchodzonym właśnie 19.09. Dniem Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk.

Data dodania: 2022-09-20 09:38:45
Data edycji: 2022-09-20 09:40:29