Zajęcia klasy V d w Muzeum Miasta Malborka pt. ,,Pocztowe opowieści na starej widokówce’’

W dniu 25 X br., klasa V d brała udział w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Muzeum Miasta Malborka. Pani prowadząca zajęcia w sali wystaw czasowych wprowadziła uczniów w tematykę starych pocztówek. Uczniowie podczas zajęć oglądali wiele starych fotografii miasta Malbork, często budynków tych już niestety nie ma w naszej przestrzeni. Ponadto dzieci mogły zapoznać się z eksponatami z bogatego zbioru muzealnego. W trakcie zajęć pani prowadząca poruszyła wiele ciekawych tematów związanych z dziedzictwem kulturowym naszego miasta i regionu. W drugiej części zajęć praktycznych, piątoklasiści grali w grę ,,Memory’’, a na koniec układali malborskie puzzle. Zwieńczeniem zajęć, było wykonanie pocztówki, samodzielne zaadresowanie do wybranej przez siebie osoby, naklejenie znaczka i wrzucenie jej do skrzynki pocztowej, przy muzeum. Zajęcia podsumowano krótką dyskusją z uczestnikami zajęć. Teraz już pozostanie jedynie czekać na wrażenia i reakcję adresatów.

Data dodania: 2018-10-26 10:57:54
Data edycji: 2018-10-26 11:04:10