Zapraszamy do klasy dwujęzycznej w SP 9

Rekrutacja do oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim klasy VII w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka w Malborku.

Oddział dwujęzyczny w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka w Malborku tworzony jest od klasy siódmej. Termin skaładania wniosków upływa z dniem 20 maja br.

W oddziale dwujęzycznym nauczanie biologii, historii (z wyłączeniem historii Polski) i matematyki prowadzone jest w języku polskim oraz w języku angielskim, a o proporcjach między językami i formie decyduje nauczyciel, uzależniając to od poziomu wiedzy uczniów. Język angielski realizowany jest w wymiarze 5 godzin tygodniowo w cyklu dwuletnim (o dwie godziny więcej w stosunku do klas ogólnodostępnych).

Nauczanie dwujęzyczne rozwija zdolności komunikacyjne poprzez intensywny, praktyczny kontakt z językiem obcym oraz daje uczniom przygotowanie do kontynuacji nauki na wyższym poziomie i atrakcyjne perspektywy w przyszłości.

Do oddziału dwujęzycznego mogą aplikować uczniowie wszystkich szkół podstawowych, ale w pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Malborku – art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1082).

Kandydatów obowiązuje złożenie wniosku oraz przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych, który sprawdza umiejętności i kompetencje kandydata do intensywnej nauki języka obcego i nauki wybranych przedmiotów w tym języku.

Wzory dokumentów obowiązujące w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim klasy VII dostępne będą w Szkole Podstawowej Nr 9 w Malborku. Wniosek powinien być złożony w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku zgodnie z harmonogramem (po podpisaniu przez oboje rodziców). Zasady postępowania rekrutacyjnego, warunki sprawdzianu predyspozycji językowych, zadania komisji rekrutacyjnej oraz tryb odwoławczy znajdują się w regulaminie rekrutacji.

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do oddziału dwujęzycznego klasy VII w Szkole Podstawowej Nr 9 w Malborku na rok szkolny 2022/2023 określone zostały w załączniku do Zarządzenia Nr 36/2022 Burmistrza Miasta Malborka z dnia 28 stycznia 2022 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do oddziału dwujęzycznego klasy VII w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka w Malborku w roku szkolnym 2022/2023.

Data dodania: 2022-04-29 11:42:50
Data edycji: 2022-05-04 20:35:58