Ze szkolnymi bibliotekarzami na spotkaniu autorskim - klasa I B

Ze szkolnymi  bibliotekarzami na spotkaniu autorskim -  klasa I B

Dnia 23 maja w Mediatece odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską – ilustratorką i pisarką dziecięcą, która zadebiutowała w kraju bajką napisaną wierszem, która nosi tytuł „Opowieści babci Gruni”. Na spotkanie autorskie szkolni bibliotekarze: p.Lidia Murawska i p.Adam Liszewski w tym semestrze wytypowali klasę I b z wychowawczynią p.Elżbietą Marusej-Fiałek. Warto nadmienić, że autorce towarzyszył jej mąż, muzyk – pan Robert Zarębski, który bawił dzieci z klasy I b, melodiami muzycznymi grając na akordeonie. W spotkaniu, wzięły również udział dzieci z innych szkół podstawowych. Podczas spotkania autorka wystąpiła w baśniowej błękitnej kreacji. Pani Edyta opowiadała o swoich marzeniach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej. Następnie pan Robert przeczytał dzieciom fragment książki -,,Opowieści babci Gruni''. Te głośne czytanie zmieniło się po chwili w teatralną scenkę, która rozśmieszyła naszych pierwszaczków. Prócz tego spotkanie w Mediatece było fajnym momentem, w którym nasi uczniowie zobaczyli na własne oczy, jak powstaje na planszy rysunek ,,Ślimaka’’, a następnie i wspólne z panem Robertem zaśpiewały biblioteczną piosenkę „Mądra rzeka”. Atrakcyjne spotkanie z państwem Zarębskimi zakończyło się kolejką do dedykacji książkowej, autografów i pamiątkowej fotografii.

Data dodania: 2019-05-23 11:30:07
Data edycji: 2019-05-23 17:23:11