,,Zerówkowicze’’ poznają bibliotekę szkolną

W czwartkowe (07.0319) przedpołudnie dzieci z klasy ,,0’’ zostały ugoszczone przez szkolnych bibliotekarzy. Lekcja ta dla nich była wyjątkowa, gdyż była to ich pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece. Najmłodsi uczniowie ,,dziewiątki’’ zobaczyli czytelnię biblioteczną i wypożyczalnię w której znajdują się się wybrane pozycje dla szkolnych czytelników. ,,Zerówkowicze’’ z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat zasad poszanowania książki, dowiedzieli się jak założyć kartę czytelnika i stać się czytelnikiem naszej biblioteki. Maluszki chętnie przeglądały książki, między innymi Jana Brzechwy, i H. Ch. Andersena oraz wysłuchały fragmentów bajeczek i zagadek typu - zgaduj zgadula i tu wykazali się świetną znajomością bajek. Poznali też czasopismo ,,Świerszczyk’’.

Data dodania: 2019-03-07 12:25:18
Data edycji: 2019-03-07 16:51:49